Pożegnanie świata z nowym koronawirusem wreszcie przejdzie do historii

By: Abraham May. 12,2023


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powiedziała w piątek, że pandemia COVID-19 nie stanowi już zagrożenia zdrowia publicznego o międzynarodowym znaczeniu (PHEIC), najwyższego poziomu alarmowego WHO.


Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO, ogłosił to na wirtualnej konferencji prasowej z Genewy.

WHO nakreśliła w raporcie trzy cele: ograniczenie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2; diagnozowanie i leczenie COVID-19 w celu zmniejszenia śmiertelności, zachorowalności i długotrwałych następstw; wspieranie krajów w trakcie przechodzenia od reakcji kryzysowej do długoterminowego zrównoważonego zapobiegania, kontroli i zarządzania chorobą COVID-19.


Obniżenie poziomu alarmowego "nie oznacza, że COVID-19 jest skończony jako globalne zagrożenie dla zdrowia", powiedział na konferencji prasowej.

"COVID-19 zmienił nasz świat i zmienił nas" - powiedział Tedros na piątkowej konferencji prasowej, ostrzegając, że ryzyko nowych wariantów wciąż pozostaje.


Do 3 maja 2023 roku na całym świecie było ponad 765 milionów potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym ponad 6,9 miliona zgonów, zgłoszonych do WHO, według statystyk agencji ONZ.

Share to your social circle,
so that more people can read.

Recommend